Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Dotyczy to też firm. Niezależnie od tego czy prowadzisz małe przedsiębiorstwo, czy dużą korporację – Twój sukces jest bezpośrednio związany ze zdolnością do inwestowania. W tym artykule przyjrzymy się temu, co to jest kredyt inwestycyjny, jakie jest jego oprocentowanie i na co można go wziąć.
Zalety kredytu inwestycyjnego
Jednym z głównych powodów, dla których przedsiębiorcy decydują się na kredyty inwestycyjne, jest ograniczenie wpływu inwestycji na bieżącą płynność finansową firmy. Dzięki tym pożyczkom można finansować swoje projekty inwestycyjne, bez utraty dostępu do środków potrzebnych na bieżącą działalność. W rezultacie firmy mogą skupić się na rozwoju i ekspansji, zachowując stabilność finansową.
Pożyczki inwestycyjne są również atrakcyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy nie posiadają wystarczających środków własnych na sfinansowanie swoich inwestycji. Dzięki pożyczce przedsiębiorcy mają dostęp do większej kwoty pieniędzy niż ta, którą posiadają na własnych kontach.
Często, aby postawić następny krok w rozwoju firmy, trzeba działać szybko i zdecydowanie. Nowy sprzęt w promocyjnej cenie? Aby ubiec konkurencję, potrzebujesz wolnych środków. Niestety decyzje kredytowe w bankach nie zapadają od ręki. Jeśli wiesz, że wykorzystanie okazji cenowej będzie dobrym posunięciem, to nie wahaj się szukać rozwiązań pozabankowych takich jak np. Wealthon CARD.
Jak znaleźć najlepszy kredyt inwestycyjny dla swojej firmy?
Biorąc pod uwagę różnorodność ofert na rynku, wybór najlepszego kredytu inwestycyjnego dla firmy może być skomplikowany. Oto kilka kroków, które pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie:
- Zdefiniuj swoje cele inwestycyjne. Zanim zaczniesz szukać kredytu inwestycyjnego, jasno określ, na co chcesz przeznaczyć środki. Planujesz zakup nowego sprzętu, rozbudowę zakładu lub wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu? Określenie celów pomoże znaleźć rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo bank udzielający kredytu na pewno będzie prosił Cię o przygotowanie biznesplanu.
- Analiza sytuacji finansowej. Przeanalizuj swoją sytuację finansową i określ, na jaką spłatę możesz sobie pozwolić każdego miesiąca. Pomoże Ci to określić, ile możesz pożyczyć i jakie warunki spłaty byłyby korzystne. Finansowaniem, które jest dostosowane do aktualnej sytuacji firmy jest Wealthon POSCASH. Rata to ustalony procent (5, 10, 15 lub 20%) od dziennego utargu.
- Porównaj oferty różnych instytucji finansowych. Rozważ oferty różnych banków i instytucji finansowych. Zwróć uwagę na oprocentowanie, koszt pożyczki, okres spłaty i zabezpieczenia wymagane przez instytucję finansową. Porównanie pomoże Ci znaleźć najkorzystniejszą opcję. Rozważ rozwiązania, które nie wymagają wielu zabezpieczeń.
- Skonsultuj się z ekspertem. Jeśli czujesz się zagubiony w gąszczu informacji, warto skonsultować się z doradcą finansowym. Taki ekspert zna wszystkie szczegóły związane z kredytami inwestycyjnymi i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.
Jak oprocentowany jest kredyt inwestycyjny?
Najczęściej jest to od 0 do 5% wartości kredytu. Koszty, które trzeba ponieść, pożyczając od banku to: marża, opłata przygotowawcza, a także prowizja za wcześniejszą spłatę i odroczenie spłaty kapitału. W internecie dostępnych jest wiele kalkulatorów, które pozwalają oszacować koszty. Co więcej, taki kalkulator jest przydatnym narzędziem określającym, jaki kredyt inwestycyjny dla firmy będzie optymalny.
Kredyt inwestycyjny na zakup nieruchomości
Kapitał na inwestycję w nieruchomości musi być przeznaczony na zakup takowych, ale może również służyć na rozbudowę lub remont. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do magazynowania, otwierasz kolejną filię lub przeprowadzasz się do nowego biura, wnioskuj o kredyt inwestycyjny. W przypadku pożyczania od banku nie będzie to prosta droga. Jest obarczona dużą ilością dokumentów do złożenia. Całą operację można uprościć. Zdecyduj się na finansowanie w firmie, która nie wymaga spędzania wielu godzin na kompletowaniu poświadczeń i dowodów.
Kto nie dostanie kredytu inwestycyjnego?
Niestety dla banków istotną kwestią jest czas istnienia firmy. Jeśli jesteś “świeżakiem” na rynku, czyli działasz mniej niż 12 miesięcy, możesz napotkać znaczne trudności. W przypadku spółek ten czas dochodzi nawet do 24 miesięcy! Kredyt inwestycyjny dla nowych firm będzie opcją mocno ograniczoną. Ważną kwestią jest również wkład własny. Bywa, że sięga on kilkudziesięciu procent wartości inwestycji.
Pożyczki inwestycyjne dla przedsiębiorców są cennym narzędziem wspierającym rozwój i wzrost biznesu. Pozwalają inwestować w innowacje, rozbudowywać infrastrukturę i wchodzić na nowe rynki, przy jednoczesnym zachowaniu płynności finansowej. Szukaj kredytodawców, którzy rozumieją sytuację małych i średnich przedsiębiorców. W gąszczu ofert można znaleźć te, które pozwalają na szybkie działania, a jednocześnie nie wymagają zabezpieczeń. W Wealthon nie angażujemy Cię w zbędną papierologię, a wnioskowanie oraz obsługa pożyczki odbywają się online.
Wniosek złożysz na https://rejestracja.wealthon.com/nowy-wniosek/rejestracja