grey background
Wealthon logo

Po co przedsiębiorcy pożyczka?

Przedsiębiorcy dzielą się na tych, którzy biorą pożyczki i na tych, którzy dopiero będą je brali (ponieważ na razie nie wiedzą, że na zewnętrznym finansowaniu mogą nieźle zarobić). Dzięki takiej dźwigni możesz pozwolić sobie w biznesie na więcej, bez obawy na płynność finansową, czy brak poduszki finansowej. Jak zarobić na kredycie i brać go z głową? Przeczytaj poradnik od Wealthon.

Po co przedsiębiorcy pożyczka?

Jeśli bierzesz pożyczkę, weź ją na inwestycję, która Ci się zwróci

Dźwignia to sensowne wykorzystanie dodatkowych zasobów pieniężnych dla zysków Twojego przedsiębiorstwa. Branie pożyczki, kiedy masz zbudowaną poduszkę finansową i brak pomysłu na jej inwestycję nie ma sensu. Co do zasady, musisz zrobić to z głową i w dobrym momencie dla Twojej firmy. Jednak szanse w biznesie pojawiają się i znikają, dlatego musisz być gotowym na jej wykorzystanie. 

Posłużmy się przykładem:

Załóżmy, że masz odłożone 25 tysięcy złotych. Twoja firma generuje zysk rzędu 5 tysięcy złotych miesięcznie. Masz szansę na pozyskanie kontraktu dla swojego usługowego biznesu, ale po podpisaniu umowy musisz mieć natychmiast 3 wykonawców, każdy z nich to koszt 5 tysięcy netto (5 tys x 3 miesiące x 3 wykonawców= 45 000 zł) + koszty sprzętu do pokrycia już na wstępie rzędu 20 tysięcy. 50% należność za projekt otrzymasz po oddaniu pierwszej części oprogramowania za 3 miesiące, czyli 150 tys złotych. W sumie musisz już teraz zainwestować 65 000 zł netto, by zarobić 85 000 zł. 

Brakuje Ci 40 tys. 

Możesz zarobić je w 8 miesięcy, albo – wziąć pożyczkę. 

Jak zarobić na kredycie?

Aby kredyt Ci się opłacał musisz policzyć koszty, dzięki którym wygenerujesz zysk i rozłożyć go w ujęciu miesięcznym, by zachować płynność finansową. Koszty realizacji kontraktu już znasz. Kolejnym z nich jest koszt udzielenia pożyczki i jej oprocentowanie oraz wysokość miesięcznej raty.

Korzystając z dostępnych rozwiązań nie musisz ograniczać się do trudnych i skomplikowanych procesów bankowych. W biznesie liczy się czas, dlatego np. w Wealthon możesz aplikować po pożyczkę online, by błyskawicznie uzyskać finansowanie. Prowizja miesięczna wyniesie Cię 1,4% w skali miesiąca, oprocentowanie miesięczne 0,5% i opłata przygotowawcza do max. 15%. W sumie za wzięcie kredytu na 12 miesięcy w wysokości 40 tys. Twoja miesięczna rata wyniesie 4093,33 zł. 

Uwaga!

Dla Ciebie już po 3 miesiącach następuje punkt zwrotny. Otrzymujesz pierwszą transzę za projekt, co oznacza, że pożyczka będzie Cię kosztować 2280, a nie 8360 złotych. Cała kwota jaką zwrócisz to 42 280 zł. 

Dzięki takiej transakcji zyskujesz 42 750 zł w zaledwie trzy miesiące. 

Zanim zaaplikujesz po pożyczkę, pamiętaj!

Jako przedsiębiorca naturalnie będziesz szukać szans na rozwój. W ferworze pozyskiwania kolejnych kontraktów i dopinania formalności nie możesz zapomnieć, że każde zobowiązanie to ryzyko – również dla Twojej płynności finansowej. Dobrze zaplanuj przychody i wydatki, zwróć uwagę na terminy płatności i zakładaj czarne scenariusze. Nawet jeśli planujesz spłacić pożyczkę w kilka miesięcy daj sobie margines błędu i pamiętaj, aby nie ograniczać swojego rozwoju! Korzystaj z nieoczywistych rozwiązań takich jak wykorzystanie pożyczki jako koła zamachowego Twojego biznesu – a poduszka finansowa stworzy się w mgnieniu oka!