grey background
Wealthon logo

O nas

 

Wealthon jest spółką akcyjną, której nadrzędnym celem jest szybka i sprawna pomoc Przedsiębiorcom w rozwiązaniu ich bieżących problemów finansowych.

Stworzyliśmy Wealthon, bo wierzymy, że można ułatwić Przedsiębiorcom ich codzienność. Naszym celem jest zniesienie barier z jakimi borykają się Przedsiębiorcy w kontekście finansowania swoich firm. Nasze produkty zakładają pełną cyfryzację, która powoduje, że Przedsiębiorca nie musi wybierać pomiędzy papierologią w banku, a chwilówką na wysoki procent. Najważniejsi są dla nas ludzie - budujemy społecznie odpowiedzialny biznes.

Wealthon tworzą specjaliści z różnych branż, połączeni wspólną pasją – finansami i chęcią wspierania Przedsiębiorców. Nasze duże doświadczenie w prowadzeniu biznesu pozwala nam idealnie zrozumieć Przedsiębiorcę, jego potrzeby i trudne sytuacje finansowe, w których się znalazł. Właśnie w takich momentach jesteśmy wsparciem dla swoich Klientów.

Wealthon S.A to Spółka, której nadrzędnym celem jest pomoc dla mikro, małych i średnich firm, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Duże doświadczenie naszego teamu sprawia, że potrafimy idealnie zrozumieć Przedsiębiorcę, jego potrzeby i trudne momenty finansowe, w których się znalazł.

Zarząd Wealthon S.A.

Pomysłodawca oraz założyciel spółek z Grupy Wealthon funkcjonujących na rynku finansowym (Wealthon S.A. oraz Wealthon Corporate Finance Sp. z o.o). Inwestor na rynku akcji oraz obligacji. Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (Electrical and Computer Engineering).

Aleksander Majchrzak

Prezes Zarządu

Współzałożyciel Wealthon S.A. Pasjonat i uczestnik polskiego rynku finansowego od 2006 roku. Pracował w działach sprzedaży w Citibank Handlowy, Noble Bank S.A., odpowiadając za rozwój teamów ds. sprzedaży oraz jako dyrektor oddziałów bankowych i doradca Przedsiębiorców. Związany z WZ UW.

Mateusz Banach

Członek Zarządu

Rada nadzorcza

Współzałożyciel Polski Przedsiębiorczej oraz bValue Angels VC. Wiceprezes Fundacji AIP odpowiedzialny za AIP SEED CAPITAL, który inwestuje w innowacyjne start-upy. Jest także współzałożycielem oraz Członkiem Zarządu AIP oraz sieci Business Link. Wewnątrz Business Link był odpowiedzialny za proces inwestycyjny oraz akceleracje ponad 100 start-upów. Od 2004 roku zarządzał siecią akceleratorów, w tym Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości oraz AIP Business Link. Ukończył studia na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe na kierunku Zarządzania i Rachunkowości.

Mariusz Turski

Przewodniczy Rady Nadzorczej

Profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 1995 r. uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii, a w 2012 r. stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania. Doświadczenie zawodowe zdobywała w krajowych i międzynarodowych korporacjach. W latach 2008 - 2018 była dyrektorem ds. komunikacji korporacyjnej, członek Rady Dyrektorów EDF Polska S.A., a w latach 1999 - 2007 dyrektorem Biura PR i Promocji w PKN Orlen S.A. Członkini Rad Nadzorczych m.in: Banku Pekao SA, Pekao Investment Banking, ORLEN-Oil, NFI Piast, Dantex, czy Fundacji ORLEN Dar Serca.

Katarzyna Majchrzak

Członek Rady Nadzorczej

Posiada 8 letnie doświadczenie na rynku kapitałowym jako analityk inwestycyjny oraz zarządzający portfelem. Od początku kariery wyspecjalizowany w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o charakterze Hedge Fund. Posiada licencje Doradcy Inwestycyjnego oraz CFA. Obecnie zarządzający funduszem HERMES FIZ pod Agio Fund TFI. Studiował na Uniwesytecie Ekonomicznym w Poznaniu, ESCP Europe w Paryżu oraz w Szkole Głównej Handlowej w  Warszawie.

Piotr Wałek

Członek Rady Nadzorczej

Nasz zespół

Michał Grochocki

Dyrektor Operacyjny

Jarosław Pankowski

Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju

Jarosław Majchrzak

Dyrektor ds. IT

Anna Znamirowska-Stączek

Manager ds. Rozwoju Biznesu

Michał Świerczyński

Manager ds. Rozwoju Biznesu

Ewa Greloch

Manager ds. Sprzedaży

Katarzyna Andrzejewska

Młodsza Księgowa

Edward Drzymała

Specjalista ds. analiz biznesowych

Kornelia Białek

Młodsza specjalistka ds. księgowości

Jakub Markowski

Digital Marketing Manager

Mariusz Kucharski

Manager Sieci Partnerskiej

Arkadiusz Piekarski

Manager Sieci Partnerskiej

Krystian Szymański

Manager Sieci Partnerskiej

Przemysław Tomczyński

Opiekun Klienta

Tomasz Osipiuk

Opiekun Klienta

Anna Szczubełek

Analityk finansowy

Adam Banaszek

Specjalista ds. windykacji

Katarzyna Biegalewska

Opiekun Klienta Biznesowego

Adam Telus

Młodszy specjalista ds. IT

Przemysław Krzyszycha

Młodszy specjalista ds. IT

Grupa Wealthon

logotype

Wealthon to polski lendtech oferujący wsparcie finansowe dla firm bez formalności. Dzięki innowacyjnemu systemowi scoringowemu opartemu na sztucznej inteligencji i machine learning decyzja o udzieleniu pożyczki zapada w ciągu trzydziestu minut. Finansowanie z Wealthon można uzyskać bez zbędnych formalności – wystarczy NIP firmy i historia transakcji rachunku bankowego. Wealthon kieruje swoją ofertę do jednoosobowych działalności gospodarczych. 

logotype

SIMPLE.pl to pierwsza w Polsce platforma internetowa konsolidująca różne opcje kredytowania dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Pomaga przedsiębiorcom pozyskać finansowanie bez wychodzenia z domu – wykorzystując podstawowe dane firmy i algorytmy sztucznej inteligencji. Przedsiębiorca korzystający z simple.pl otrzymuje scoring, rekomendacje jak może poprawić swoją zdolność kredytową oraz dopasowane propozycje finansowania w instytucjach, w których ma najwięcej szans. 

logotype

Simple Finance to spółka z o.o. działająca na rynku pośrednictwa finansowego. Tworzy ją zespół Ekspertów specjalizujących się w obsłudze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Ich długoletnie doświadczenie i rozległa wiedza pozwala im sprostać nawet w najtrudniejszej sytuacji finansowej, w jakiej znalazł się Przedsiębiorca.

Wealthon w mediach

logotype
logotype
logotype
logotype

Klienci o naszej pomocy

Katarzyna
Katarzyna, Łódź
Pożyczka250 000

Cześć, mam na imię Katarzyna, z wykształcenia jestem nauczycielką nauczania początkowego i razem z mężem prowadzę przedszkole. Mamy swój budynek i świetną kadrę, ale co najważniejsze, mamy wspaniałe dzieciaki! Ciągle inwestujemy. W zeszłym roku udało się przygotować projekt rozbudowy przedszkola i całą dokumentację, uzyskaliśmy wszelkie niezbędne pozwolenia administracyjne i wymagane prawem zgody. Wiedzieliśmy, że trzeba będzie wziąć kredyt. Musiałam zorganizować kilka zaświadczeń, było też takie o niezaleganiu z ZUS, a zaległości niestety były... Przeglądając wiele stron firm pożyczkowych natrafiłam na Wealthon, spółkę która jak wynikało z opisu specjalizowała się w pożyczkach na spłatę ZUS i US. Na spotkaniu otrzymałam jasną i konkretną informację. Wiedziałam już, że jeśli bank poprawnie zweryfikuje mój wniosek i wyda zgodę na kredyt, Wealthon w ciągu 24 godzin wypłaci mi środki, dzięki którym będę mogła spłacić zaległość wobec urzędu i otrzymać stosowne zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami. I tak się stało. Po tym jak bank rozpatrzył pozytywnie wniosek o kredyt, Wealthon przelał mi środki na spłatę i mogłam otrzymać stosowane zaświadczenie.